7 Super Źródeł w Internecie na Temat ADHD u Dorosłych.

Kiedy sama zaczęłam szukać informacji o ADHD u dorosłych było bardzo ciężko znaleźć mi odpowiednich fajne źródła informacji które nie były by przytłaczającą wiedzą naukową.

Na szczęście jest coraz więcej osób które widzą siłę Internetu i udzielają się w różnych miejscach. Stworzyłam dla Ciebie listę osób/miejsc gdzie gdzie znajdziesz najbardziej wartościowe informacje ale i takie podane w lekki sposób które poruszają tematy osób z ADHD u dorosłych i nie tylko.

Oto moja subiektywna lista:

atypowe Autorka kanału na YouTube prowadzi wywiady z osobami neurotypowymi. Jest to bardzo fajne źródło informacji jeśli chcesz się dowiedzieć jak to wygląda na realnym przykładzie z życia ludzkiego. Poznajemy prawdziwe historie prawdziwych ludzi, które przybliżają nas to zrozumienia samych siebie. Takie przejrzenie się w lustrze uważam za bardzo cenne dla własnego samopoznania. Dlatego też osobiście umieszczam ten kanał na samej górze mojej subiektywnej listy.

PsychiatraPlus to jedno z miejsc z ogromną ilością wiedzy na temat ADHD u dorosłych. Główną osobą prowadzącą jest pan dr. Jarosław Jóźwiak. Potrafi wypowiadać się w taki sposób, że każdy będzie w stanie zrozumieć temat, co nie jest łatwe będąc lekarzem. Kiedy to piszę na kanale YouTube pojawiły się widea na temat wizyty pana doktora w klinice ADHD w Mannheim w Niemczech.

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS Kanał YouTube uczelni udostępniającej ogromną ilość rozmów z profesorami na tematy psychologiczne. Można tam znaleźć informacje na temat ADHD u dorosłych ale i innych trudności które mogą współtowarzyszyć temu zaburzeniu.

PaniPsychoLoszka Poznałam ją na Instagramie gdzie umieszcza dużo różnych przydatnych informacji na tematy związane z psychologią. Głowie o rodzajach terapii i sposobów radzenia sobie z różnymi stanami utrudniającymi życie. Posiada też kanał na YouTube gdzie pod kontem psychologicznym recenzuje filmy, bajki i dramy, choć również są tam filmy mówiące o zaburzeniach.

Hania Es  Hania porusza tematy związane z zaburzeniami psychicznymi bardzo szeroko mówi również o ADHD u dorosłych. Jest autorką książki „W głowie się poprzewracało” Książka opowiada o trudnościach w wyciszeniu się co może również dotykać osoby z ADHD. Cenie ją za to że jej filmy mimo poważnych tematów które porusza są lekkie i zabawne w odbiorze.

adhdsekcja To konto na Tik Tok które prowadzi jako Bibi. Może nie jest to jakieś duże źródło informacji ale bardzo mi się podoba jak w zabawny sposób pokazuje różne przypadłości osób z ADHD.

centrumterapii.haak konto Instagramowe w którym można znaleźć psychologiczny mnóstwo postów o zaburzeniach, syndromach wraz z krótkim wyjaśnieniem. Myśle że to fajne miejsce żeby zobaczyć jak się to ma do nas.

Miło mi że przejrzałeś moją listę, zapraszam do zapisania się na newsletter przez uzupełnienie quizu na Twoją NeuroMoc cudownego dnia.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *